REKLAMA
Znaleziono 2492 wyników
Kolejne firmy stawiają na Oxygen Park w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne firmy stawiają na Oxygen Park w Warszawie
Trane Poland Sp. z o.o., Hamelin Polska Sp. z o.o. oraz e-Xim IT S.A. to trzech nowych najemców kompleksu biurowego Oxygen Park, znajdującego się przy ul. Jutrzenki w Warszawie. Wszystkie firmy zainaugurowały swoją działalność w inwestycji należącej do Golden Star Estate na początku maja br., łącznie zajmując prawie 1.700 metrów kwadratowych powierzchni. Każda z umów jest długoterminowa.
Polska Grupa Górnicza wchodzi w sektor zbrojeniowy. To odpowiedź na malejącą liczbę zamówień z kopalńartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Górnicza wchodzi w sektor zbrojeniowy. To odpowiedź na malejącą liczbę zamówień z kopalń
• Koncesję wydano dla PGG S.A. na 50 lat, a miejscem wykonywania działalności o przeznaczeniu militarnym jest jeden z wydziałów produkcyjnych ZRP, mieszczący się w Woli koło Pszczyny, w województwie śląskim
Strategiczna inwestycja Qemetica Glass w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja Qemetica Glass w woj. lubuskim
QEMETICA Glass zakończyła kilka tygodni temu wartą 70 milionów złotych inwestycję w zakładzie produkcyjnym w Iłowej (woj. lubuskie), wzmacniając swoją pozycję lidera na polskim rynku szkła opakowaniowego. Projekt obejmował kompleksową przebudowę pieca szklarskiego oraz montaż nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych linii formujących szkło.
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku. JOYNEXT - globalny producent elektronicznego sprzętu powszechnego użytku, służącego do odbioru sygnału radiowego oraz GPS w samochodach osobowych, rozbudowuje po raz kolejny swoją polską fabrykę, zlokalizowaną w Obornikach Śląskich (powiat trzebnicki) pod Wrocławiem. Inwestycja jest częścią nowego projektu dla klienta, który zakłada produkcję ponad 10 milionów kompaktowych i wysoce elastycznych urządzeń multimedialnych dla renomowanego południowoniemieckiego producenta samochodów. Powstaną nowe miejsca pracy.
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsce
Po 35 latach działalności upada Bartek – największy polski producent obuwia dziecięcego. Firma, mimo prób restrukturyzacji i układu z wierzycielami, trafiła do formalnego postępowania upadłościowego. Decyzja sądu stała się prawomocna w grudniu 2025 r., kończąc wielomiesięczne spory dotyczące przyszłości spółki.
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląską
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern BASF, największy...
[Kraków] Budynek magazynowo - Biurowy, AMARA, ul. Półłankiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek magazynowo - Biurowy, AMARA, ul. Półłanki
Kraków, Podgórze
[śląskie] Mniejsza spalarnia śmieci w Metropolii Silesia, bo ubywa mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Mniejsza spalarnia śmieci w Metropolii Silesia, bo ubywa mieszkańców
Metropolia ,,Silesia" nie potrzebuje zakładu termicznego przekształcania odpadów na 500 tysięcy ton,...
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]
Spółka ARP Budownictwo należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. otwiera nowoczesną fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie. Inwestycja powstanie w miejsce zakładów „Marywil”, które w 2019 r. zostały przejęte przez ARP S.A. W fabryce znajdzie zatrudnienie co najmniej 100 osób.
Polska firma NBG wybuduje na Mazowszu nowy zakład produkcji pieczywa mrożonego artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma NBG wybuduje na Mazowszu nowy zakład produkcji pieczywa mrożonego
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie mazowieckim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). Tym razem będzie to nowa inwestycja z branży spożywczej. Powstanie w północnej części województwa.
Wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskim gotowy! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskim gotowy! [FILM]
W województwie śląskim powstał nowy, wielki, innowacyjny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych. Będzie jednym z pierwszych i największych obiektów tego typu w Europie, o strategicznym znaczeniu dla elektromobilności. Budowa częściowo sfinansowana została przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Zabytkowa zajezdnia Helenówek zmienia się w Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa zajezdnia Helenówek zmienia się w Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]
Budowa Zakładu Techniki MPK Łódź zbliża się do półmetka. Produkowane będą w nim części do taboru miejskiego przewoźnika oraz modernizowane i przebudowywane łódzkie tramwaje.
Wkrótce ruszy wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce ruszy wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskim
W województwie śląskim powstaje nowy, wielki, innowacyjny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych. Będzie jednym z pierwszych i największych obiektów tego typu w Europie, o strategicznym znaczeniu dla elektromobilności. Budowa częściowo sfinansowana została przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Nowa zajezdnia Helenówek otwarta! Powstał nowoczesny Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa zajezdnia Helenówek otwarta! Powstał nowoczesny Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]
Na terenach dawnej zajezdni Helenówek powstał jeden z najnowocześniejszych Zakładów Techniki w Polsce. Będą w nimi naprawiane oraz modernizowane wszystkie typu wagonów. MPK Łódź myśli również o wyprodukowaniu własnego tramwaju.
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląsku
Kolejna duża inwestycja i nowe miejsca pracy na Dolnym Śląsku. W miejscowości Wszemirów (gmina Prusice, powiat trzebnicki) polska firma Wastes Service Group otworzyła nowoczesny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych (Li-ion) oraz e-odpadów (ZSEiE). Nowy obiekt „Battery & E-Scrap Recycling Park” to jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu w regionie (CEE – Europa Środkowo-Wschodnia)
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymiartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymi
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia. Bez wcześniejszych konsultacji, bez uprzedzenia i bez planów naprawczych — tak pracownicy zakładu Greenbrier Poland (zajmuje się pracami serwisowymi, remontowymi i modernizacyjnymi wagonów kolejowych) w Oławie dowiedzieli się o decyzji o likwidacji miejsca pracy. W wyniku restrukturyzacji firma planuje zwolnić 161 osób. Związkowcy mówią o braku dialogu, a zarząd tłumaczy decyzję pogarszającą się sytuacją rynkową.
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historiąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historią
Z początkiem 2026 roku Grupa Żywiec zakończy produkcję w Browarze Namysłów – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu firmy. Decyzja została podjęta w związku ze spadkiem rynku piwa, rosnącymi kosztami operacyjnymi oraz obciążeniami podatkowymi. Pracownicy zakładu otrzymają pełen pakiet odpraw oraz dodatkowe wsparcie, uzgodnione ze związkami zawodowymi. Pracę straci około 200 osób.
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilności
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, w południowo-wschodniej części Polski. 13 maja w Skarbimierzu pod Brzegiem, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE INVEST‑PARK, oficjalnie otwarto nowy zakład Polska‑Mit Steel Sp. z o.o., należący do japońskiego koncernu Mitsui & Co.
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwoszaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwosza
Zakończył się remont fragmentu ulicy Mikołajczyka od skrzyżowania z ul. Przyjaciół Żołnierza do ogro...
[mazowieckie] Aluflam poszerzy listę najemców parku MLP Pruszków IIartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Aluflam poszerzy listę najemców parku MLP Pruszków II
Aluflam, duński koncern wytwarzający przeciwogniowe konstrukcje z aluminium i szkła, podpisał umowę...
REKLAMA